İPTAL- İADE KOŞULLARI

 İADE ŞARTLARI 

Ürün İadesi: favgi.com üzerinden üye girişi yaparak iade etmek istediğiniz siparişiniz için kolay iade talebi oluşturunuz. Yurtiçi kargo 531765202 Favgi müşteri kodu ile ürünü ücretsiz iade edebilirsiniz. Bu kod sadece “Yurtiçi Kargo” için geçerlidir. Diğer kargo firmalarıyla yapılacak olan iade gönderim ücretleri tarafınıza aittir.

İade Süresi: Ürün teslim alındıktan sonra 15 gün içerisinde ücret iadesi talep edebilirsiniz. (İade etmek istediğiniz ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda olması gerekmektedir.)

Ürün Ücret İadesi: İadesi onaylanan ürünün ücreti, 5 iş günü içinde ekstrenize yansır. Hesap ekstreniz üzerinden konu ile ilgili takibi yapabilirsiniz. (Ücret iadesi süresi, bankalara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

 GENEL

 

  1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
  2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
  3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri Favgi tarafından ödenecektir.
  4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
  5. Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır.
  6. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
  7. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.
  8. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.
  9. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
  10. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

ŞİRKET BİLGİLERİ

 ADI/UNVANI: Fulvia New York Deri ve Deri Ürünler Sanayi Ticaret Limited Şirketi

 ADRES: İkitelli OSB Mh. Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi Sk. Tem 34 İkitelli Blok No: 27 İç Kapı No:191 Başakşehir / İstanbul

 E-POSTA: [email protected]

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, favgi.com hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sizlere sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.